LaktoPrima

Doplněk stravy
Tradiční čeký výrobce léčiv, doplňků stravy a kosmetiky Biomedica, spol. s r.o. vyvinul speciální přípravek LaktoPrima s obsahem enzymu laktázy, který napomáhá rozkladu mléčného cukru laktózy. Každá tobolka obsahuje 10 000 ALU, FCC jednotek laktázy.
Doplněk stravy LaktoPrima obsahuje enzym laktázu, pro degradaci laktózy. Umožňuje lepší stravitelnost mléčných výrobků a potravin obsahujících laktózu. Je určen pro osoby s intolerancí na potraviny obsahujících laktózu.
U osob s nesnášenlivostí na laktózu dochází k nepřiměřené reakci organismu na složky mléka a mléčných výrobků. Reakce na laktózu může být spojená s různými zdravotními komplikacemi (nevolnost, bolesti žaludku, plynatost, nadýmání a křeče). Příznaky se objeví pár hodin po konzumaci mléčných výrobků.
Laktózová intolerance
U disacharidu laktózy, který se nalézá v mléku a mléčných výrobcích, může díky nedostatku enzymu laktázy u některých jedinců dojít k jeho horší stravitelnost. Enzym laktáza v žaludku laktózu rozštěpí na jednodušší cukry a tím zabrání nežádoucí reakci organismu.
Složení :
Enzym laktáza, maltodextrin, složení tobolky – hydroxypropylmethylcelulóza.
Dávkování:
Děti od 12 let – dávkování konzultovat s lékařem nebo lékarníkem.
Dospělí 1 tobolka vždy na začátku konzumace mléka, mléčných výrobků nebo potravin obsahujících laktózu.
Maximální denní dávka 3 tobolky.
Upozornění :
Není vhodné pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada vyvážené a pestré stravy. Neobsahuje lepek.
Často kladené otázky :
Jak LaktoPrima funguje ?
LaktoPrima obsahuje enzym laktázu, který dokáže v žaludku rozložit laktózu na jednoduché cukry.
Je to pro vegetariány ?
Ano. Výrobek je vhodný pro vegetariány.
Jaká je doporučená dávka ?
Dávkování: Děti od 12 let – dávkování konzultovat s lékařem nebo lékárníkem. Dospělí 1-2 kapsle vždy na začátku konzumace potravin obsahujících laktózu. Maximální denní dávka 3 tobolky.
Je enzym laktáza bezpečný ?
Ano, enzym obsažený v přípravku LaktoPrima je obecně považován za bezpečný.